Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς -Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

Σάς ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα τελεσθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8:30 π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου, χωρίς την παρουσία γονέων μέσα σ’ αυτόν, παρά μόνο με τη διακριτική παρουσία κυρίως των γονέων των μικρών μαθητών/τριών της Α’ τάξης.

Ο προγραμματισμός για τη συγκεκριμένη ημέρα είναι ο εξής:

8:00-8:30: Προσέλευση των μαθητών/τριών.

8:30: Τελετή του Αγιασμού στον αύλειο χώρο του σχολείου,  παρουσία εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών. Μετά τη λήξη της τελετής του Αγιασμού οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης, θα παραμείνουν στο προαύλιο όπου θα γίνει η κατανομή τους σε τμήματα. Μετά την κατανομή, οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης, με τη συνοδεία των δασκάλων τους, μπαίνουν στις αίθουσές τους. Όλοι οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα σχολικά βιβλία και το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα.

10:00: Αποχώρηση των μαθητών/τριων.

Ευχόμαστε μια καλή, δημιουργική και πάνω από όλα ασφαλή για την υγεία σχολική χρονιά έχοντας ως προτεραιότητα τους μαθητές/τριες μας!

Αντωνία Σκλάβου

Αφήστε ένα Σχόλιο