Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς-Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

Σάς ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα τελεσθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:15 π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου, χωρίς την παρουσία γονέων μέσα σ’ αυτόν, παρά μόνο με τη διακριτική παρουσία κυρίως των γονέων των μικρών μαθητών/τριών έξω από το χώρο του σχολείου και κρατώντας ασφαλείς αποστάσεις.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου από τις 8:15 έως 8:30 π.μ. φορώντας υποχρεωτικά μάσκες και έχοντας τη «Σχολική Κάρτα για COVID-19» και θα αποχωρήσουν στις 10:00 π.μ.

Όπως όλοι αντιλαμβανόμαστε, σ’ αυτές τις πρωτόγνωρες και δύσκολες συνθήκες έναρξης και λειτουργίας των σχολείων, μόνο με την εφαρμογή των οδηγιών του ΕΟΔΥ και τη δική σας στήριξη και συνεργασία ελπίζουμε ότι θα καταφέρουμε ν’ ανταποκριθούμε και να έχουμε μια καλή, δημιουργική και πάνω από όλα ασφαλή για την υγεία σχολική χρονιά!